Заміна масла в АКПП. Чи варто міняти масло в автоматичній коробці передач?

Заміна масла в АКПП. Чи варто міняти масло в автоматичній коробці передач?

Автоматична коробка передач має тільки одну перевагу – це комфорт при пересуванні. В іншому – це досить технічно складний
механізм, який вимагає до себе значно більше уваги, ніж механічна коробка передач. Основні компоненти – це гідротарнсформатор, ряд планетарних шестерень, передній і задній фрікціони.Для її стабільної роботи необхідно мастило, в ролі якої виступає масло. На сучасних автомобілях дуже часто почали помічати автовласники відсутність заміни масла в АКПП в регламентних роботах, що в свою чергу насторожує.

Продукти зносу з часом можуть забити систему аж до падіння тиску рідини в системі і подальшої виході її з ладу.
Ми в цьому бачимо два пояснення:
– Перехід на повністю синтетичне або напівсинтетичне масло, яке вважається залитим на “весь термін служби”. Цікавим стає питання – а який цей термін? Середній пробіг в Україні прийнято вважати близько 30-40 тис. км на рік, гарантія на нові авто в середньому 3 -5 років, тобто можемо припустити закладений гарантійний ресурс АКПП до 150-200 тис.км без заміни масла.
– А далі -залежить від умови і режимів експлуатації, ну і від везіння! Другий пункт виходить з  першого і полягає в тому, що виробнику по суті не надто важливо з якими проблемами Ви можете зіткнуться після закінчення гарантії, крім того виробники використовують маркетинговий хід здешевленням сервісного обслуговування, часто на шкоду самого авто.

Можемо підвести ПІДСУМОК:
Масло в АКПП міняти потрібно, поки не придумали спосіб позбутися від зносу механічної частини АКПП і старіння технічних рідин. Не варто вірити в диво, тому що термін старіння залежить від умов експлуатації і температури роботи. Міняйте масло хоча б раз в 40-60 тис. км, а при важких умовах експлуатації (часті поїздки в пробках, з водієм, що звикло до динамічної їзди,
буксируванням причепа або іншого авто, рух по бездоріжжю) ще частіше.
Необов’язково проводити повну заміну масла, можна частково. Головне робіть це  не тоді, коли починаються проблеми і заміна масла перетворюється з профілактики в шаманство.

P.S: Ретельно вибирайте фахівців для профілактики Вашої АКПП бо один з головних принципів цієї роботи – це не нашкодити.

Задайте питання експерту