Геометрія кузова. Способи перевірки, вартість.

Геометрія кузова. Способи перевірки, вартість.

У даній статті ми будемо розбиратися, що таке геометрія кузова і як її перевіряти?

У житті кожного автовласника наступає момент, коли він хоче перевірити геометрію кузова. Будь це набутий б / у автомобіль, з можливим аварійним минулим, або Ви самі потрапили в ситуацію, де це неминуче. У цей момент виникає думка про те, як перевірити геометрію кузова і як усунути цю проблему, якщо така є?

Геометрія силової конструкції автомобіля – це контрольна точка, відносно якої задаються кути положення кожного з коліс. Відповідно, якщо вона порушена, то траєкторія поведінки коліс буде зміщена.

Важливо розуміти, що силова конструкція автомобіля може деформуватися не тільки при ДТП. Відхилення можливі як надалі примітивного ремонту без професійного обладнання та досвіду майстра, так і при недбалої експлуатації авто. В такому випадку геометричні параметри будуть з відхиленням. Щоб зрозуміти, наскільки вони критичні – необхідно проводити замір геометрії кузова. Отже, існує планова перевірка геометрії кузова. Фахівці рекомендую проводити 1 раз на рік або при кожних 30 т км пробігу. Важливу роль відіграє регіон експлуатації авто і дорожнє покриття.

Що стосується позапланової перевірки, є кілька причин звернеться до фахівців і перевірити геометрію кузова, таких як:

– порушення розвал-сходження коліс.

– автомобіль веде в бік при проїзді ж / д переїздів, перешкод.

Звертаємо Вашу увагу, регулювання розвал-сходження – це не спосіб перевірки або відновлення геометрії кузова. Це як один з методів виявлення проблем з геометрією. Якщо автовласник повністю відрегулював розвал-сходження і показники в нормі – це не означає, що силова конструкція в повному порядку. Як тільки автомобіль почне рух – траєкторія положення коліс на дорозі зміниться. Пояснюється це тим, що регулювання коліс відбувається в статичному положенні. Але при русі ситуація може зміниться. Не звинувачуйте в цьому фахівця з розвалу, тому що це залежить від цілісності рами, справності ходової частини та інших факторів. Тому, грамотному автовласникові краще не займатися самообманом і відправитися на стенд вимірювання геометрії кузова. Не варто довіряти тим майстрам і фахівцям, які заявляють, що геометрія кузова вимірюється розвал-сходженням!

Чим загрожує експлуатація автомобіля з порушеною геометрією кузова? В цілому це вплине як на технічну сторону, так і на безпеку в загальному. У таких випадках спостерігається підвищений знос шин і деталей ходової частини, підвищення витрати палива. Також автомобіль більше схильний  до заметів і погано «тримає» дорогу.

Перевірка геометрії кузова авто вартість залежить від обладнання і розцінок нормо-години конкретної станції. В середньому, розміщення автомобіля на стапель, установка датчиків і подальший завмер геометрії кузова займає 4 нормо-години. Разом, вартість самого відновлення геометрії кузова безпосередньо залежить від пошкоджень. Це процес досить трудомісткий і ресурсозатратне. Шанс є. Якщо грамотно підійти до питання відновлення автомобіля, він буде відповідати вимогам безпеки.

 

 

 

 

 

Задайте питання експерту